ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ НА ЛОКАЛНИОТ ПАТ ОД ДАМЈАН ДО ПОГУЛЕВО

Со полн интензитет се изведуваат градежните работи од тековните проекти во општина Радовиш

Денес се изврши увид на градежните активности на локалниот пат од село Дамјан до село Погулево. Инвеститори на овој пат се општина Радовиш и Центарот за развој на Југоисточен плански регион а изведувач фирмата Портланд од Струмица.

Трасата е во должина од 1,9 км., ширина од 3,5 м. а вредноста изнесува 9,5 мил.денари.

Продолжуваме со градежна експанзија и реалзиција на ветените проекти – информираат од Општина Радовиш.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза