56 НАШИ СОГРАЃАНИ ОДГОВОРИЈА НА ПОВИКОТ ЗА ХУМАНОСТ

Во просториите на ОО Црвен крст Радовиш се реализираше крводарителска акција во соработка со Службата за трансфузиона медицина од Штип.
56 наши сограѓани одговорија на повикот за хуманост и дадоа свој придонес во мисијата за спасување животи.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза