ВИКЕНДОТ ШТО СЛЕДУВА ЌЕ СЕ ЈАДАТ „САМУНИ И ТАТЛИЈА“

Радовиш ќе биде домаќин на традиционалната и најмасовна манифестација „Самун ем Татлија“

И оваа година, под покровителство на Општина Радовиш, во деновите од 30 Септември до 01 и 02 Октомври, на локацијата прд Центарот за култура „Ацо Караманов“ , посетителите ќе имаат можност да уживаат во прекрасна програма исполнета со разни жанрови и содржини.

Уште еднаш сите заедно да докажеме дека нашите два бренда – Самунот и Татлијата, и нашата топла гостопримливост се можност да привлечеме уште повеќе гости и заедно да бидеме горди на нашиот Радовиш.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза