ИЗЛОЖБА НА ЕТНО ЕЛЕМЕНТИ ТКАЕНИНИ ИЗРАБОТЕНИ НА РАЗБОЈ И РАБОТИЛНИЦА

Во склоп на манифетацијата „Самун ем Татлија, и Меѓународниот фестивал „Радовишки собор“ вчера беше одржана „Изложба на етно елементи ткаенини изработени на разбој и работилница со Петар Јованов“.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза