РК РАДОВИШ ВО САБОТА ВО ТРЕТИОТ НАТПРЕВАР

Третото коло од Супер ракометната лига на Македонија е закажано за сабота.

РК Радовиш во Срц „25 мај“ во Радовиш ќе биде домаќин на екипата РК Пролет од Скопје. Овој натправар ќе се одигра од 19 часот, а нашите ракометари ќе се обидат да освојат бодови во оваа третто коло.

Претходното коло РК Радовиш претрпе пораз во кавадарци од ГРК Тиквеш со резултат 32-25.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза