ЛИКОВНА РАБОТИЛНИЦА „ФОЛКЛОРОТ НАША ВЕКОВНА ИНСПИРАЦИЈА“

Денеска во паркот на младите во Радовиш беше одржана ликовната работилница „Фолклорот наша вековна инспирација“.

На оваа работилница учествуваа млади уметници од општинските основни училишта од нашата општина.

Со оваа програмска активност започна Меѓународниот фолклорен фестивал „Радовишки собор“.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


шата општина.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза