АСФАЛТИРАЊЕ НА ЛОКАЛНИОТ ПАТ ОД СЕЛО ДАМЈАН ДО СЕЛО ПОГУЛЕВО

Со полн интензитет се изведуваат градежните работи од тековните проекти во општина Радовиш

Локалниот пат од село Дамјан до село Погулево се асфалтира. Трасата е во должина од 1,9 км., ширина од 3,5 м.

Инвеститори на овој пат се општина Радовиш и Центарот за развој на Југоисточен плански регион а изведувач фирмата Портланд од Струмица.

Продолжуваме со градежна експанзија и реалзиција на ветените проекти – информираат од Општина Радовиш.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза