КОШАРКАРИТЕ ОД ООУ „НИКОЛА КАРЕВ“ РАДОВИШ ОБЕЗБЕДИЈА НАСТАП НА ЗОНСКИТЕ НАТПРЕВАРИ

Денес во организација на ОСУС Радовиш се одиграа општинските натпревари во кошарка за ученици од VIII и IX одделение.

Најуспешна беше екипата на ООУ „Никола Карев“ Радовиш која во полуфиналниот натпревар беше подобра од екипата на ООУ„Орце Николов“ Ињево, а во финалниот натпревар ја совлада екипата на ООУ„Крсте Петков Мисирков“ Радовиш.
Со оваа победа ООУ „Никола Карев“ Радовиш обезбеди настап на зонските натпревари.
Честитки за учениците и менторот со следни успеси на зонските натпреаври

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза