ВТОРНИК НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ „11 ОКТОМВРИ-ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ“

11 октомври (Вторник) ќе биде неработен ден за сите граѓани. Ова произлегува од празничниот ден Денот на народното востание.

„Согласно со Законот за празниците, 11 октомври 2022 година (вторник), Денот на народното востание, е државен празник. 11 октомври е неработен ден за сите граѓани.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

Related Articles

Временска прогноза