ОДРЖАНА 18 СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Советниците на општина Радовиш, врз основа на претходното донесено Решение за свикување седница на Советот на општина Радовиш денеска во салата за состаноци во Општина Радовиш ја работеа 18 та редовна седница.

Седницата беше со дневен ред од 18 точки, а ја водеше Претседателката на Советот Моника Трајанова. Советниците денеска имаа можност да постават Советнички прашања на кои одговараше Градоначалникот Ацо Ристов.

 

ДНЕВЕН РЕД

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза