ПОЖАРНИКАРИТЕ ДЕНЕСКА СО ИНТЕРВЕНЦИИ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА

Пожарникарите од ТППЕ Радовиш денеска имаа динамичен работен ден, тие интервенираа на магистралниот пат М‘ кај клучката пред с. Злеово, и во с. Воиславци на едно запалено моторно возило во гаража.

Две товарни и едно патничко возило учествувале во сообраќајна несреќа која утринава во 08:15 часот е пријавена во полиција.

Сообраќајката се случила на магистралниот пат Струмица – Радовиш кај с.Радичево.

Според првичните информации едно лице се пожалило на повреди, но нема детали за карактерот на повредите.

 

 

ТППЕ Радовиш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза