ЕСЕНСКО ВРЕМЕ: ПРЕТЕЖНО СОНЧЕВО СОМАЛА ОБЛАЧНОСТ И ТЕМПЕРАТУРА НАД 20 СТЕПЕНИ

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 20 до 25 степени.

Во Радовиш ѓе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 22 степена.

Според УХМР, од вторник до крајот на работната недела ќе се задржи променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Утринските температури ќе бидат повисоки, а дневните ќе бидат во опаѓање.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

Related Articles

Временска прогноза