ПРЕТСТАВНИЦИ ОД ИНСТИТУТОТ РОМАЛИТИКО НА СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Претставници од Институтот Ромалитико, Мрежата за Рурален развој РДН и ЛАГ Плачковица вчера се сретнаа со градоначалникот на општина Радовиш за да дискутираат за конкретни проблеми на заедниците и преку синергија и заедничко учество да изнајдат можности за нивно надминување.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза