ПРОДОЛЖУВААТ АКЦИИТЕ ЗА ОДЗЕМАЊЕ ДРВА БЕЗ СООДВЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

На 18.10.2022 година, полициски службеници од Полициската станица Радовиш во дворот на лице од село Бучим, радовишко, пронашле и одзеле огревни дрва за кои сопственикот не поседувал соодветна документација.

Од вработени во Шумска полиција Радовиш дрвата биле одземени и пренесени во кругот на Јавното претпријатие „Национални шуми“, подружница Плачковица – Радовиш. По целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Струмица

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза