ПРОДОЛЖУВА ВТОРОЛИГАШКОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

После паузата нашиот клуб ФК Детонит Плачковица продолжува со натпреварите.

Во сабота на градскиот стадион во Радовиш гостува Пелистер од Битола. 

Овој натпреавар ќе биде значаен за нашиот клуб, ФК Пелистер не треба да се поттцени, но ние ќе дадеме се од себе да успееме овие три бода да ги задржиме во Радовиш.Покана до сите љубители на фудбалот во сабота да бидат на стадионот и ни дадат поддршка истакнаа од управата на ФК Детонит Плачковица.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

Related Articles

Временска прогноза