ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕН ЛОКАЛЕН ДОЖД. ЌЕ ДУВА СЛАБ ВЕТЕР ОД СЕВЕРЕН ПРАВЕЦ

Променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Во текот на попладнето променливо облачно. Утре ќе биде Променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни. 

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Во четврток кон крајот на денот и во петок локално врнежите ќе бидат поројни. Од сабота следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза