ПРВООДЕЛЕНЦИТЕ ОД ООУ „НИКОЛА КАРЕВ“ ПРИМЕНИ ВО „СВЕТСКАТА ДЕТСКА ОРГАНИЗАЦИЈА“

Во рамките на активностите и одбележувањето на „Неделата на детето“, ООУ „Никола Карев“ од Радовиш денеска на свечен начин изврши прием на првачињата во „Светската детска организација“.

Од име на ООУ „Никола Карев“ првачињата ги поздрави Директорот Кире Јанков кој им посака многу среќни моменти во училиштето и топло добредојде во светската организација, за свечениот момент се погрижија учениците кои им приредија музички дел и богата програма.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза