ИЗЛОЖБА СО НАСЛОВ „РУСИЈА НАЈУБАВАТА ЗЕМЈА“ КОЈА ИМАШЕ ГОЛЕМ ИНТЕРЕС ОД ПОСТИТЕЛИТЕ

Во склоп на манифестацијата „Самун ем Татлија“ беше поставена изложба од фотографии од Руското географско друштво на Србија и гостите од Србија со Професор Мирољуб Миличич од Факултетот за Географија при Универзитетот во Белград.

Оваа изложба со наслов „Русија најубавата земја“ пријави голем интерес од постителите, кои имаа можност да ги погледнат прекрасните фотографии кои се колаж од финалисти избрани од конкурсот кој во Русија се организира секоја година“

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза