АКАДЕМИЈА ПО ПОВОД „6-ТИ НОЕМВРИ“- „78 години од ослободувањето на Радовиш“

Оваа година општина Радовиш одбележува – 78 години од ослободувањето.

По тој повод беше одржана свечена академија на која беа доделени шестоноемвриските признанија и плакети.

 

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза