ВИКЕНДОТ ЌЕ ПРЕОВЛАДУВА ОБЛАЧНО, ВРНЕЖЛИВО И ЗНАЧИТЕЛНО ПОСВЕЖО ВРЕМЕ

Денес и утре ќе се задржи претежно сончево и топло време. Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и значително посвежо време.

 

 

Прогноза за 04.11.2022Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 23°C


Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Прогноза за 05.11.2022Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 14°C до 19°C


Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Прогноза за 06.11.2022Минимална температура: 5°C до 10°C
Максимална температура: 11°C до 16°C


Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен, на места засилен источен ветер.

 

 

УХМР


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

Related Articles

Временска прогноза