ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РИСТОВ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА ЈУГОИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов денес на седницата на Советот на градоначалници на Југоисточниот плански регион беше едногласно избран за нов претседател на овој Совет.

Седницата беше одржана во Гевгелија.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза