ЖЕНСКАТА ФОЛКЛОРНА ГРУПА „РАДОВИШАНКИ ЕТНО“ ВО САБОТА СО ГОДИШЕН КОНЦЕРТ

Чест и задоволство ни е да Ве поканиме на годишниот концерт на ЖФГ Радовишанки Етно, на овој концерт покрај нашата Фолклорна група ќе настапат и гостите од Бугарија, Струмица, Кочани и Скопје.

Се вели во информацијата од ЖФК „Радовишанки Етно“

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза