ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПАРОВИТЕ ЗА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА: РК РАДОВИШ ПРОТИВ РК ПРЕСПА

Во просториите на РФМ беше одржана ждрепката за Купот на Македонија.

Првата фаза од Купот на Македонија, фаза по која ќе добиеме четири групи по четири екипи.

 

Натпреварите ќе се одиграат на 10/11 декември, а паровите се следни:

Вардар Неготино – Партизан Гевгелија
Тиквеш – Кичево
Јуниор КВ – Драчево
Алкалоид – Астраион
Голден Арт – Овче Поле
Аеродром – Пролет
Младост Богданци – Охрид
Скопје – Бисинов
Радовиш – Преспа
Вардар – Мулти Есенс
Еурофарм Пелистер – Текстилец
Јехона – Бутел Скопје
Струга – Македонија Ѓорче Петров
Еурофарм Пелистер 2 – Шампион
Куманово – Голден Арт 2
Прилеп – Металург РА

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза