МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ – ПОВРЕМЕНО СОНЧЕВО ВРЕМЕ

Претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.

 

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 9, а максималната ќе достигне од 16 до 21 степен.

Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 18 степени.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза