СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД АМБАСАДАТА НА САД И ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ

Градоначалникот Ацо Ристов имаше средба со претставници од амбасадата на САД и вооружените сили на нашата држава.

Посетата и средбата беше со цел за проширување на цивилно воената соработка.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза