10 ГОДИНИ ОД ОСВЕТУВАЊЕТО НА МАНАСТИРСКАТА ЦРКВА СВ. „ГЕОРГИЈ“ ВО ОРАОВИЦА

По повод 10 години од осветување на манастирската црква Св. вмч. Георгиј во Ораовица ќе се одржа архиерејска литургија со Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од радовишкото архиерејско намесништво.


 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза