100.000 ДЕНАРИ ЗА „ФРЕИД ОНЕ“ ОД ШЕСТОНОЕМВРИСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ

Со финалните натпревари вечерва заврши овогодишниот шестоноемвриски турнир во Мал фудбал по повод празникот 6-ти ноември-Денот на ослободувањето на Радовиш.

 

Првото место и наградата од 100.ооо денари ја освоија фудбалерите од екипата „Фреид Оне“, кои во финалето беа подобри со резултат 5-3 од екипата на „Јанев Пласт“. Третото место го освои екипата на „Автолакерски сервис Борче“ кои во малото финале беа подобри со 4-2 од екипата на „Изведен“.

За најдобар играч на турнирот беше прогласен мартин Ристов.

Наградите ги доделија Градоначалникот Ацо Ристов, Заменик Министерот Енвер Хусеин, членовите на Советот Дејан Вучков и Енис Омеров.

 

ФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ 3/4 место: ИЗВЕДЕН – АВТОЛАКЕРСКИ СЕРВИС БОРЧЕ 2-4 ФИНАЛЕ: ЈАНЕВ ПЛАСТ – ФРЕИТ ОНЕ 3-5

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза