BO ДЛАБОК ДОЛ НА ПЛАЧКОВИЦА ПРОНАЈДЕН ЧОВЕЧКИ ТРУП

На Плачковица, на тешко пристапен терен, во длабок дол, е пронајден човечки труп кој, според првичниот увид, подолго време бил на тоа место.

Во Полициската станица во Радовиш З.Н. пријавил дека на планина Плачковица, на местото „Чаркова Река“, во атар на село Козбунар, Радовишко, забележал човечки труп“, соопштија од СВР Струмица.

Според информациите од полицијата, трупот подолго време бил на местото каде е пронајден. Бил лоциран на тешко пристапен планински предел, во длабок дол.

Увид на местото извршиле екипа на Одделението за внатрешни работи Радовиш и јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, по чија наредба трупот е предаден на обдукција.

 

 

 

СВР Струмица

 

*фото Архива

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза