ИНТЕРАКТИВНА РАБОТИЛНИЦА НА УЧЕНИЦИ ОД ОOУ „НИКОЛА КАРЕВ“ И КОРИСНИЦИТЕ ОД ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР „ПОРАКА“

Oдржана интерактивна работилница за изработка на новогодишни честитки заедно со ученици од ОOУ „Никола Карев“ и корисниците од дневниот центар „Порака“ по повод 3-ти декември Меѓународниот ден на лицата со попреченост.

Во одлична работна атмосфера корисниците на Дневниот центар одлично се вклопија во оваа работилница благодарение на несебичната поддршка од учениците и нивните наставници кои на дело покажаа меѓусебна почит поддршка и внимание.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза