ПРЕГАЗЕН ПЕШАК ВО РАДОВИШ

На  02.12.2022 околу 10.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Блаже Коневски“ во Радовиш, патничко возило  со радовишки регистарски ознаки, управувано (62) лице од Радовиш, удрило во пешакот (66) лице од Радовиш.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила (66) лице констатирани во ЈЗУ Здравствен дом Радовиш.

Увид на местото извршила екипа од  Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Радовиш.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза