ПРИЈАВА НА ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА НА ЛИЦА ОД БУЧИМ ВРЗ ЛИЦЕ ОД ТОПОЛНИЦА

На 11.12.2022 во 22.15 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен Ѓ.З.(44) од село Бучим, радовишко, затоа што околу 22.00 часот во село Тополница, радовишко, тој и неговиот малолетен син физички го нападнале Ј.Д.(44) од село Бучим.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза