РК РАДОВИШ ПРОДОЛЖУВА СО НАТПРЕВАРИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Во саботата нашите ракометари го одиграа Куп натпреварот против РК Преспа.

Со победата РК Радовиш продолжува понатаму во следната елиминациона фаза од Купот на Македонија.

РК РАДОВИШ – РК ПРЕСПА 34-21

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА


Прво коло: 

РК Јехона – РК Бутел Скопје 30-53
РК Вардар Неготино – РК Партизан 2016 Спорт 40-16
ГРК Тиквеш 2014 – РК Кичево 2020 46-20
РК Јуниор К.В – РК Драчево 28-23
РК Алкалоид – РК Астраион Хендбол 42-15
РК Голден Арт КЛ7 – РК Овче Поле 1958 47-13
РК Аеродром – РК Пролет 62 33-35
РК Младост 1977 – ГРК Охрид 20-41
РК Скопје 2020 – РК Бисинов Фруит Ленд 47-17
РК Радовиш – РК Преспа 2015 34-24
РК Вардар 1961 – РК Мулти Есенс 43-18
РК Еурофарм Пелистер – РК Текстилец 45-19
РК Струга – РК Македонија Ѓорче Петров 41-32
РК Еурофарм Пелистер 2 – РК Шампион 41-12
МРК Куманово – РК Голден Арт Аеродром 24-21
РК Прилеп – РК Металург РА 36-22

Победниците од овие елиминациони натпревари ќе се натпреваруваат во четвртфиналните групи и ќе бидат поделени во 4 групи по 4 екипи.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза