СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕН ПЛОЧАТА НА ПЛАЧКОВИЦА КАДЕ ШТО Е ФОРМИРАН ПРВИОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕД

По повод 19 декември сојузот на. Борци на општина Радовиш и Конче денес положи свежо цвеќе на спомен плочата на планината Плачковица по повод 19.12.1942 година кога на планината Плачковица е формиран првиот партизански одред.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза