105 МЕДАЛИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КИКБОКСЕРИ – УБЕДЛИВО НАЈДОБРИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО НИШ…

На меѓународниот турнир „Балкан бест фајтер“ во Ниш, Србија, македонските кикбоксери освоија вкупно 105 медали..

Нашите натпреварувачи беа најдобри и го освоија првото место. Се закитија со 39 златни, 31 сребрен и 35 бронзени.

На втората позиција се најдоа српските кикбоксери со 47 медали, следуваат Црна Гора (12), Босна и Херцеговина (четири), Бугарија (три) и Хрватска (еден).

Македонија дојде до пехарот за најуспешна екипа на татами. По клубови еве како медалите се распоредени:

 

Гладијатор – Скопје 8 златни медали, 1 сребрен и 2 бронзени
Шампион – Скопје 7-7-7
Тим Зоран – Струмица 7-4-4
Максам – Прилеп 3-3-5
Тетово 3-1-1

Будо – Велес 2-2-2
Работнички Адора 2-2-1
Енерџи – Битола 2-1-1
Самурај – Битола 2-1-0
Гладијатор фајт тим – Штип 1-6-3

Гладијатор Неготино 1-1-2
Патриот – Крива Паланка 1-1-1
Ас – Делчево 1-1-1
Наско тим – Скопје 1-1-0
Комбат – Радовиш 1-0-0

Будо – Кавадарци 0-3-5
Лидер – Виница 0-3-3
Куманово 2006 0-2-0
Предатор – Куманово 0-1-2
Врапчиште 0-1-0

Мите Ашкилов од Радовиш беше прв во својата категорија на овој турнир.

Извор: kurir


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза