РК РАДОВИШ ВО САБОТА СО НАТПРЕВАР ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Во саботата беше одиграно последното коло на домашен терен од Супер ракометната лига за оваа полусезона, останува уште во сабота да се одигра натпреварот на домашната екипа против екипата на РК Преспа за Купот на Македонија, но и гостувањето во последното коло кое е закажано за 18 декември против РК Скопје во Скопје

РК Радовиш во саботниот дуле загуби од втората екипа на Еурофарм Пелистер од Битола.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

 


Радовиш – Еурофарм Пелистер 2 24-35 (12-18)

Спортска сала „24 мај“ – Радовиш
Гледачи: 200
Судии: Сашо Кркачев и Ѓоко Колевски

Радовиш:
Паунов, Костадинов, Марков 1, Јорданов 1, Долдуров 3, С. Ѓорѓиев 1, Постолов 7, К. Ѓорѓиев, Органџиев 3, Ончев, Вјештица 5, Чапов, Трајанов, Атанасов 1, Трајчевски 2, Костадиновски
Седмерци: 2/2
Исклучувања: 10 минути

Еурофарм Пелистер 2:
Јовновски, Печурица, Ристевски, Кукуловски 6, Митревски 2, Мирчевски 1, Димовски, Димитровски 1, Талевски 1, Петровиќ 9, Пет. Атанасијевиќ 7, Ивановски 3, Буторац, Белистојановски 3, Блажевски, Арсеновски 2
Седмерци: 5/3
Исклучувања: 10 минути


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза