ПРОДОЛЖЕНА ТРАДИЦИЈАТА ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СОЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ

На прагот на претстојните Божиќни празници, ја докажуваме нашата колективна свесност и општествена одговорност за семејствата кои од било која објективна причина не се во можност самостојно да ги набават неопходните прехранбени производи, потребни за достоинствено дочекување на Бадниковата вечера и Божиќ.

Оваа акција која целосно ја поддржаа општествено одговорните компании Бучим и Боров дол, ја спроведе општина Радовиш  во соработка со општинската организација на Црвениот крст и Центарот за социјални работи.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза