ВО РАДОВИШ ПРИВЕДЕНО ЛИЦЕ ЗА ДОИЗДРЖУВАЊЕ ЗАТВОРСКА КАЗНА

На 07.02.2023 во 20.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Ф.Ш.(38) од село Зрновци, општина Зрновци. 

Тој баран по потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување затворска казна во траење од една година и 7 месеци за сторени кривични дела „загризување на сигурноста“ и „фалсификување исправа“. Лицето било предадено во установата за доиздржување на казната.

СВР Струмица

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза