ЗАПОЧНУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО

После одиграните неколку контролни натпревари ФК Детонит Плачковица е пред почетокот на продолжението на сезоната 2022/23 – пролеттниот дел. Вчера беше одигран контролен натпревар со ФК Академија Пандев во Струмица кој заврши со нерешен резултат 1-1.

Првиот натправар од пролеттниот дел на првеството веќе е закажан на 18 февруари каде што нашиот тим гостува кај струмичка Беласица, потоа во Радовиш ни доаѓа Тетекс од Тетово, за на 3 март го имаме за противник скопски Вардар, пота следуваат натпреварите со Кожуф, Аресими и Охрид.

🥅 Го започнуваме пролеттниот дел на првенството со гостување во Струмица.
➡️ ⚽️ ФК БЕЛАСИЦА – ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА ⚽️
👉 Сабота |18.12.2022| 🕑 14.00 часот.
⛳️ Градски стадион Струмица
*фото Архива

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза