МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ ОД ФК АЗУРИ РАДОВИШ РЕДАТ УСПЕСИ НА „ВИХРЕН КУПОТ“ ВО БУГАРИЈА

Младите фудбалери од ФК Азури Радовиш редат успеси на „Вихрен Купот “ кој се одржува во градот Сандански во Република Бугарија.

Генрацијата 2014 на дечиња се пласираа во следната фаза со ред од три победи, и тоа против Академија Металург од Перник со 1-7 за нашиот тим, Тракија од Пловдив со 4-1 за нашиот тим, и Олимпија која ја победија нашите дечиња со резултат 6-1.

Генерација 2013 исто така бележи успеси , со домаќините Вихрен од Сандански одиграа 3-3, со Перник беа поразени со 1-4,

Се надеваме на успешни натпревари и во текот на утрешниот натпреварувачки ден.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза