РК РАДОВИШ ПРЕКУ ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2, ГОЛДЕН АРТ И ПРОЛЕТ ДО СЛЕДНА ФАЗА ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Ждрепката одлучи РК Радовиш во првиот натпреавар од групната фаза да одигра со Еурофарм Пелистер 2. Во група 2 се уште Голден Арт и Пролет.

Шеснаесет екипи беа поделени во 4 групи, кои ќе играат полуфинале и финале во групите, а победниците одат понатаму. Натпреварите од оваа фаза ќе се играат на 18/19 март.

 

Група-2 – Куп на Македонија:

РК Радовиш – РК Е. Пелистер 2,

РК Голден Арт – РК Пролет

 


ГРУПА-1:

Вардар – Охрид, Јуниор – Скопје

ГРУПА-3:

Бутел – Алкалоид, Вардар Неготино – Прилеп

ГРУПА-4:

Струга – Тиквеш, Куманово – Е. Пелистер

 

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза