ПОВЕЌЕ ОД 70 УЧЕНИКА УЧЕСТВУВАА НА ОПШТИНСКИОТ НАТПРЕВАР ПО МАТЕМАТИКА

ООУ “Крсте Петков Мисирков” беше домаќин на општински натпревар по математика за учениците од 4 до 9 одделение. Овој натпреавр беше во организација на Сојузот на математичари на Македонија.

Повеќе од 70 ученика од сите општински училишта во општината учествуваа на овој натпреавар, а резултатите за тоа кои ученици продолжуваат понатаму на регионален натпревар се очекува да бидат објавени во текот на оваа недела од страна на Сојузот на математичари.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза