ПРИВЕДЕНО ЛИЦЕ КОЕ АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

На 08.02.2023 во 20.55 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го привеле Б.В.(61) од село Колешино, општина Ново Село, затоа што на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

 

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

*фото Архива

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза