РАДОВИШ БЕШЕ ДОМАЌИН НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ ЗА МЛАДИ СЕНИОРИ (У-23)

Во саботата во Радовиш се одржа Државното првенство за млади сениори (У-23).

Борачите на Бучим-Радовиш го освоија второто место во екипна конкуренција освојувајки 2 златни медали, 4 бронзи и 3 петти места.
Честитки за нашите борачи.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза