РК РАДОВИШ ЗАПОЧНУВА СО НАТПРЕВАРИТЕ ВО „ПЛЕЈ АУТ“ ФАЗАТА

Ракометниот клуб Радовиш во недела започнува со разигрувањето во Плај Аут фазата во Супер ракометната лига на Македонија.

Во недела во првиот натпревар гостуваат нашите ракометари во Прилеп против истоимената екипа. Во Плеј Аут разигрувањето се уште екипите на Голден Арт, Струга, Скопје, Куманово, Јуниор и Вардар Неготино.

Нашата екипа стартува со 1 бод кој е пренесен од првиот дел од првенството, а напреварот во Прилеп љубителите на ракометот ќе можат да го проследат во живо на ракометниот канал на РФМ.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза