СТУДЕНО ВРЕМЕ СО ТЕМПЕРАТУРИ ПОД НУЛАТА

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 0, а максималната од 2 до 10 степени.

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нулата. Во четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта како и во сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Во петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер особено долж Повардарието.
Радовиш го очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 9 степени.

 

 

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза