ДЕНЕСКА НАУТРО ЌЕ БИДЕ СТУДЕНО, А ПРЕКУ ДЕНОТ ПРЕТЕЖНО СОНЧЕВО

Времето денеска ќе биде студено наутро, а преку денот претежно сончево.

Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

 

Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза