ОДРЖАН ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАРИТЕ ВО ФУТСАЛ ЗА УЧЕНИЦИ ОД 6-ТО И 7-МО ОДД

Денес во организација на ОСУС РАДОВИШ се одиграа натпреварите во футсал за ученици од 6-то и 7-мо одд.
Во финалниот натпревар учениците на Крсте Петков Мисирков беа поуспешни од учениците на Никола Карев.
Им посакуваме среќа во понатамошните натпревари.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза