ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА ВО САБОТА НА ГРАДСКИ ВО СКОПЈЕ

После првата победа во саботата против тетовски Тетекс, нашиот клуб ФК Детонит Плачковица пред нов предизвик следниот викенд – гостува во Скопје на големиот ФК Вардар.

Фудбалерите подготвени и смело ќе влезат и во овој натпревар, како што оправдано и во есенскиот дел имаа поволен резултат против истоимената екипа на домашен терен кој заврши со резултат 1-1, ФК Вардар се бори веќе неколку години за да се врати во најелитното натпреаврување и моментално е на третата позиција, нашиот клуб е петти.

Им посакуваме поволен резултат во сабота на нашите фудбалери, а сите љубители кои имаат желба да го погледнат натпреаврот ќе можат да го следат директно на каналот на ФФМ.

Stream LIVE – ФФМ

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза