ЛИЦЕ ОД РАКЛИШ ПОВРЕДЕНО ПРИ ПАД ОД МОТОРЦИКЛ

На 19.03.2023 во 17.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Р 1310, во село Раклиш, С.С.(34) од село Раклиш, управувајки мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С.. констатирани во Медицински центар Штип.

 

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

*фото Архива


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза