ДИПЛОМАТСКИОТ ЕКОНОМСКИ КАРАВАН ВО РАДОВИШ

Денеска градот Радовиш и Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов беа домаќини на повеќе од десет амабасадори.

Општините Радовиш, Конче и Василево пред присутните гости ги претставија своите економски капацитети.

Воедно симболично пред паркот кај Јаворот беше искористен почетокот на пролетта засадувајки дрвца во знак на пријателство.

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза